Kingston FURY Beast 32GB: 2x16GB DDR5 Ram 5200MHz
DIMM 288-PIN
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| Maksimal blænderåbning | 40 |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 5200 MT/s |
| Komponent til | PC |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelsesspænding | 1.25 V |
| Modulkonfiguration | 2048M x 64 |
| Række cyklustid | 48 ns |
| Opdater række cyklustid | 295 ns |
| Række aktiv tid | 32 ns |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) | Ja |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) version | 3.0 |
| Programmering strømspænding (VPP) | 1,8 V |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Kølingstype | Kølelegeme |
| Blybelægning | Guld |
| JEDEC standard | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -55 - 100 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 6,62 mm |
| Dybde | 133,3 mm |
| Højde | 34,9 mm |
| Vægt | 67,48 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 95,2 mm |
| Pakkedybde | 14 mm |
| Pakkehøjde | 171,4 mm |
| Pakkevægt | 101,72 g |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 203,2 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 311,1 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 101,6 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,75 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |