Kingston Server Premier - 48GB - DDR5 RAM - 5600MHz
SO DIMM 262-PIN - ECC - CL46
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| Maksimal blænderåbning | 46 |
| Intern hukommelse | 48 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 1 x 48 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 5600 MT/s |
| Komponent til | Laptop |
| Hukommelse form faktor | 262-pin SO-DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelse rangering | 2 |
| Hukommelsesspænding | 1.1 V |
| Række cyklustid | 48 ns |
| Opdater række cyklustid | 295 ns |
| Række aktiv tid | 32 ns |
| Row Precharge Time (TRP) | 16 |
| Programmering strømspænding (VPP) | 1,8 V |
| SPD-profil | Ja |
| Blybelægning | Guld |
| JEDEC standard | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 95 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -55 - 100 °C |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Halogen |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 69,6 mm |
| Højde | 30 mm |