HPE SmartMemory - 16GB - DDR5 RAM - 5600MHz
DIMM 288-PIN - ECC - CL46
Funktioner
| Maksimal blænderåbning | 46; 46 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 1 x 16 GB; 1 x 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz; 6400 MHz |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 6400 MT/s |
| Komponent til | PC/server; PC/server |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM; 288-pin DIMM |
| Pufret hukommelsestype | Registered (buffered) |
| Hukommelse rangering | 1 |
| Hukommelsesspænding | 1.1 V |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
Vægt & størrelser
| Bredde | 88,9 mm |
| Dybde | 190,5 mm |
| Højde | 19,1 mm |
| Vægt | 40 g |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 0,0440 kg (0.0970 Pund) |
| Højde (efter britisk standard) | 1,91 cm (0.75") |