Synology SA3200D
NAS-server
Lagring
| Understøttede lagerdrev brugerflader | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5" |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Hot-swap drevbåse | Ja |
| Understøttede filsystemer | BTRFS, Fedt, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Antal understøttede lagerdiske | 12 |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processormodel | D-1521 |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processor boost frekvens | 2,7 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processorserie | Intel® Xeon® D; Intel Xeon D-1500 |
| PCI Express-konfigurationer | 1x16, 1x4, 1x8 |
| Thermal Design Power (TDP) | 45 W |
| Processor kode | SR2DF |
| Processor litografi | 14 nm |
| Processor-pakke størrelse | 37.5 x 37.5 mm |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Processor kodenavn | Broadwell |
| Processor driftstilstande | 64-bit |
| Stepping | V2 |
| PCI Express slots version | 2.0, 3.0 |
| Skalerbarhed | 1S |
| Processor sokkel | BGA 1667 |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
| Maksimal intern hukommelse understøttet af processor | 128 GB |
| Konfliktfri processor | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Maksimal understøttede RAM | 64 GB |
| Hukommelse form faktor | UDIMM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet LAN datahastighed understøttet (maks.) | 10000 Mbit/s |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10GBASE-T |
| Wi-Fi | Ingen |
| iSCSI-understøttelse | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN (PPTP, OpenVPN™, L2TP |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ingen |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Blæser 2, diameter | 6 cm |
| Ventilator diameter | 6 cm |
Præstation
| Type | NAS |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Backup funktion | Ja |
| Backup detaljer | Cloud, iSCSI LUN |
| Flersproget support | Ja |
| Antal brugere | 16000 bruger(e) |
| Snapshot | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Understøttet browser | Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer, Safari, Chrome |
| Sikkerhedsalgoritmer | AES |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelse af adgangskode | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | DiskStation Manager |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Strømstyring
| Placering af strømforsyning | Indbygget |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 430,5 mm |
| Dybde | 692 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 19,7 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Processor særlige funktioner
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| Intel® AES Nye Instruktioner (Intel® AES-NI) | Ja |
| Intel® Hyper Threading Teknologi (Intel® HT Technology) | Ja |
| Intel® Turbo Boost Teknologi | 2.0 |
| Termiske overvågningsteknologier | Ja |
| Maksimalt antal PCI Express-kanaler | 32 |
| Intel® Sikker Nøgle | Ja |
| Intel® TSX-NI | Ja |
| Intel® Enhanced Halt State | Ja |
| Intel® OS Guard | Ja |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| Idle status | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® TSX-NI-version | 1,00 |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| UART | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Hukommelsestyper understøttet af processor | DDR3-SDRAM, DDR4-SDRAM |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84714100 |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Processor ARK ID | 91202 |