Lenovo ThinkVision P27QD-40 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
Lenovo ThinkVision P27QD-40 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Før
4.031,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.001,-
DKK
(3.200,80 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
Lenovo ThinkVision P27QD-40 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
4.161,-
DKK
(3.328,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 6 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Responstid (hurtig) | 4 ms |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 60,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 35,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3, sRGB |
| Farveområde | 98% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Responstid (ekstrem) | 4 ms |
| Farveskala DCI-P3 | 98% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farvenavn | Raven black |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B, USB Type-C |
| Antal upstream-porte | 2 |
| Antal downstream-porte | 4 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 140 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal DisplayPort-udgange | 1 |
| DisplayPort ud-version | 1.4 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| Indbygget KVM switch | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15,5 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23,5° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 17 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 15,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 200 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 195 mm |
| Højde (med stativ) | 539,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 46 mm |
| Højde (uden stativ) | 357 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,6 kg |
| Facet bredde (side) | 2 mm |
| Facet bredde (øverste) | 2 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,15 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 693 mm |
| Pakkedybde | 150 mm |
| Pakkehøjde | 422 mm |
| Pakkevægt | 9,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, USB Type-A til USB Type-B, USB Type-C til USB Type-C |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Andre funktioner
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Farvetilstande for video | BT.709 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Certificering | EU Energy Label (D-class) TCO Certified 10.0 TCO Edge 2.1 Eyesafe® Certified 2.0 TÜV Rheinland® Eye Comfort Certification (5-star) |