iiyama ProLite TF2438MSC-B1 skærm - LED baglys - 24" - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.882,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.852,-
DKK
(3.881,60 ekskl. moms)
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8"); 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD; Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Paneltype | IPS; IPS |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 600 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 600 cd/m²; 525 cd/m² |
| Responstid | 5 ms; 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1; 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver; 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz; 30 - 83 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm; 60,5 cm |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Formål | Universel |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W; 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
Computersystem
| Computersystem | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,6 mm |
| Produktdesign | Digital A-tavle |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
Porte & Grænseflader
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1); 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal downstream-porte | 2 |
| USB-berøringsporte | Ja |
| DVI-port | Ingen; Ingen |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| USB-port | Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen; Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen; Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Fransk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Russisk; Forenklet kinesisk, Tysk, Engelsk, Fransk, Japansk, Polsk, Russisk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15,4 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 22 W; 22 W |
| Strømforbrug (standby) | 1,5 W; 0,8 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 635 mm; 635 mm |
| Pakkedybde | 115 mm; 635 mm |
| Pakkehøjde | 409 mm; 409 mm |
| Pakkevægt | 8,1 kg; 8,1 kg |
| USB-kabellængde | 1,5 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, Strøm, USB; Vekselstrøm, USB, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
| HDMI-kabellængde | 1,5 m |
| Strømkabellængde | 1,8 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 561,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 47,5 mm |
| Højde (med stativ) | 337 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,5 kg |
| Facet bredde (side) | 1,73 cm; 1,73 cm |
| Facet bredde (øverste) | 2,03 cm; 2,03 cm |
| Facet bredde (bund) | 2,03 cm; 2,03 cm |
| Skærmbredde | 561,5 mm |
| Skærm, dybde | 47,5 mm |
| Skærm, højde | 337 mm |
| Skærm, vægt | 6,5 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP1X; IP1X |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Eco, Scroll down/ Volume, Enter/ Input select, Power |
| Antal USB-porte | 2; 2 |
| Brugerkontrol | Picture adjust (brightness, contrast, i-Style color, adv. contrast, ECO mode, OD, X-Res), color settings (gamma, RGB range, color. temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp & soft), OSD (H. pos., V. pos., time, background, rotate, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, volume, mute, led, opening logo, touch switch) |
| Bredde | 561,5 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 527 x 296,5 mm; 527 x 296,5 mm |
| Understøttet placering | Indendørs; Indendørs |
| Dybde | 47,5 mm |
| Compliance-certifikater | CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Lysstyrke | 525 cd/m² |
| Indbygget processer | Ingen; Ingen |
| Højde | 337 mm |
| Vægt | 6,5 kg |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
| Certificering | CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA; CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA |