iiyama ProLite T1531SR-B1S skærm - LED baglys - 15" - VA - 18ms
1024x768
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.405,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.375,-
DKK
(2.700,00 ekskl. moms)
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Hældningsindstilling | Ja |
| VESA montering | Ja |
Display
| Skærmteknologi | LCD |
| Berøringsskærm teknologi | Modstandsdygtig |
| Berøringsteknologi | Single-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 1 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 280 cd/m² |
| Skærm form | Flad |
| Horisontal scanningsområde | 31,5 - 60 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 30,4 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 22,8 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 38 cm |
| Skærm diagonal | 38,1 cm (15"); 38,1 cm (15") |
| Skærmopløsning | 1024 x 768 pixel; 1024 x 768 pixel |
| HD-type | XGA; XGA |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Naturligt aspektforhold | 4:3; 4:3 |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1; 2500:1 |
| Synsvinkel, vertikal | 176°; 176° |
| Pixel pitch | 0,297 x 0,297 mm; 0,297 x 0,297 mm |
| Synsvinkel, horisontal | 176°; 176° |
| Paneltype | VA; VA |
| Responstid | 18 ms; 18 ms |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 90° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 11 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,6 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 351 mm |
| Dybde (med stativ) | 200 mm |
| Højde (med stativ) | 306,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,1 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort, Lyd |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Højde | 306,5 mm |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Mute, Select, Power |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, UKCA, VCCI, WEEE |
| Bredde | 351 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Lysstyrke | 280 cd/m² |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H. position, V. position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp., sharpness), OSD (timeout, position, H-position, V-position), option (reset, language, source select, display mode, volume, mute, factory) |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 304 x 228 mm |
| Vægt | 4,1 kg |
| Touch method | stylus, finger, glove |