LaCie Rugged USB-C - 4 TB - Ekstern HDD - USB 3.1 Gen 1 - 24 pin USB-C
Diskdrev
| HDD kapacitet | 4 TB |
| HDD hastighed | 5400 rpm |
| HDD-størrelse | 2.5" |
| Type | HDD |
Porte & Grænseflader
| Thunderbolt-teknologi | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5 Mbit/s |
| USB-stik | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Funktioner
| Produktfarve | Orange, Sølv |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Sikkerhed
| Beskyttelsesfunktioner | Stødsikker, Stænktæt |
Strømstyring
| Bus poweret | USB |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 26 mm |
| Højde | 135,1 mm |
| Vægt | 400 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 120 mm |
| Pakkedybde | 54 mm |
| Pakkehøjde | 186 mm |
| Pakkevægt | 500 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717050 |
Andre funktioner
| Mac kompabilitet | Ja |