AMD Ryzen 5 3400G CPU
3.7 GHz Processor - Quad-Core med 8 tråde - 4 mb cache
CPU AM4 inkl. bundkort og vandkøler
=
Før
1.988,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
1.888,-
DKK
(1.510,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Processor |
| Type / Model | AMD Ryzen 5 3400G |
| Antal kerner | Quad-Core |
| Antal tråde | 8 tråde |
| Cache | 4 MB |
| Detaljer for cache-hukommelse | L3 - 4 MB ¦ L2 - 2 MB ¦ L1 - 384 KB |
| Antal processorer | 1 |
| Clock-frekvens | 3.7 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.2 GHz |
| Kompatibel Processor Tilslutning | Socket AM4 |
| Fremstillingsproces | 12 nm |
| Termisk designeffekt | 65 W |
| Termisk specifikation | 95 °C |
| PCI Express-revision | 3.0 |
| Antal PCI Express-spor | 20 |
| DesignEgenskaber | AMD Enhanced Virus Protection (NX bit), AMD Freesync Technology, AMD Precision Boost 2 Technology |
| Type | Radeon RX Vega 11 |
| Base frekvens | 1400 MHz |
| Funktioner | Triple Display Capable |
| Pakketype | AMD Processors multipakke (MPK) |
