Intel Killer Wi-Fi 7 BE1750x
netværksadapter - M.2 2230
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Værtsgrænseflade | M.2 |
| Grænseflade | WLAN / Bluetooth |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5800 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11az, IEEE 802.11b, IEEE 802.11be, IEEE 802.11d, IEEE 802.11e, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11u, IEEE 802.11v, IEEE 802.11w |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Sikkerhedsalgoritmer | AES-CCMP, AES-GCMP, EAP-AKA, EAP-SIM, EAP-TLS, EAP-TTLS, MSCHAPv2, PEAP, WPA2, WPA3 |
| MU-MIMO | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
Design
| Komponent til | PC/Laptop |
| Intern | Ja |
| Antenne type | 2x2 |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 80 °C |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 22 mm |
| Dybde | 30 mm |
| Højde | 2,4 mm |
| Vægt | 3,07 g |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CB, UL |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8517620090 |
Andre funktioner
| Understøtted ved vPro | Ja |
| Ethernet adapter ARK ID | 230084 |
| Automatiseret sporingssystem til vareklassificering (CCATS) | 740.17B1 |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | 5A992C |
| Status | Launched |
| Lanceringsdato | Q3'23 |