Huawei E3372-325
4G LTE USB modem
Design
| Enhedstype | Cellulær netværksmodem |
| Produktfarve | Hvid |
| Markedspositionering | Bærbar |
Mobilt netværk
| Datanetværk | Edge, GPRS, GSM, HSPA, HSPA+, LTE, UMTS |
| 2G standard | Edge, GPRS, GSM |
| 3G standard | DC-HSPA+, HSPA, HSPA+, UMTS |
| 4G standard | LTE |
| 2G bånd understøttet | 850,900,1800,1900 MHz |
| Understøttelse af 3G-bånd | 900,2100 MHz |
| Understøttelse af 4G-bånd | 800,900,1800,2100,2600 MHz |
| Antal SIM kort | 1 |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE |
Præstation
| Webbaseret administration | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 3,5 W |
| Indgangsspænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 88 mm |
| Dybde | 28 mm |
| Højde | 11,5 mm |
| Vægt | 50 g |