DIGITUS DA-71547
SSD-dockingstation - M.2 NVMe Card - USB-C 3.2 (Gen 2)
Diskdrev
| Opbevaringsmedietype | SSD |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | M.2 |
| Antal understøttede lagerdiske | Ja |
| Maksimal lagerkapacitet | 4 TB |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| USB strømforsyning | Ja |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Syntetisk ABS, Aluminium |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Hot-swap | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Understøtter UASP | Ja |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows XP |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
Vægt & størrelser
| Bredde | 60 mm |
| Dybde | 60 mm |
| Højde | 14,5 mm |
| Vægt | 40 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 98 mm |
| Pakkedybde | 110 mm |
| Pakkehøjde | 15 mm |
| Pakkevægt | 126 g |
| Pakkevolumen | 183,26 cm³ |
Emballage indhold
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 80 °C |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Kode i den britiske toldtarif | 84718000 |