Intel Wi-Fi 6E AX211
netværksadapter
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | M.2 |
| Grænseflade | WLAN |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Design
| Komponent til | PC |
| Intern | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenne type | 2x2 |
| Certificering | USA: FCC Canada: IC European Union: CE Australia/New Zealand:ACMA Japan:MIC Taiwan:NCC India: ETA Thailand: NTC Singapore: IDA Brazil: ANATEL China: CMIIT Korea:KCC |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 80 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 50 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 30 mm |
| Dybde | 22 mm |
| Højde | 2,21 mm |
| Vægt | 2,5 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 132 mm |
| Pakkedybde | 136 mm |
| Pakkehøjde | 36 mm |
| Pakkevægt | 80 g |