IMOU CRUISER DUAL 2 10MP
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Auto-sporing | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | CE, UKCA |
Design
| Formfaktor | Tårn |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Husmateriale | Plast |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 78° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 41° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 94° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 30° |
| Panoreringsområde | 0 - 260° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 8x |
| Antal linser | 2 |
| Fast brændvidde | 3,6 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 10 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 15 fps |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Nej |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Indbygget sirene | Ja |
| Sirenens støjniveau | 110 dB |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer, Registrering af køretøjer |
Administrationsfunktioner
| Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (maks.) | 12 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 158,7 mm |
| Dybde | 125 mm |
| Højde | 201,9 mm |
| Vægt | 642 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |