iiyama ProLite TE8615A-B1AG 86" Klasse (85.6" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay
4K - for digital skiltning/interaktiv kommunikation
Display
| Paneltype | IPS |
| Skærm diagonal | 2,17 m (85.6") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 550 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Infrarød |
| Multi-touch | Ja |
| Antal simultane touchpunkter | 40 |
| Antal samtidige berøringspunkter (Android) | 32 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,493 x 0,493 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1895 x 1066 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 217,4 cm |
| Glas tykkelse | 3,2 mm |
| Overfladehårdhed | 7H |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-indgangsporte | Ja |
| Antal HDMI-udgangsporte | Ja |
| DVI-port | Nej |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPorts indgang | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 4 |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-C |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| RS-232C | Ja |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| OPS modul slot | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 60 W |
Design
| Produktdesign | Interaktivt fladpanel |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Vandret |
| Produktfarve | Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 800 x 600 mm |
| Farve på ramme | Black |
| Antirefleksskærm | Ja |
Præstation
| Formål | Universel |
| Billede-i-billede | Ja |
| Antal OSD sprog | 14 |
| OSD-sprog | CAT, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Norsk, Hollandsk, Polsk, Russisk, Svensk |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| HDCP | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 300 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,4 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 300 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | ARM |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A53+Cortex-A72 |
| Processorkerner | 7 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| On-board grafikkort, model | ARM Mali-G52 |
| Intern lagerkapacitet | 128 GB |
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 14 |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1955,6 mm |
| Skærm, dybde | 87,1 mm |
| Skærm, højde | 1174,3 mm |
| Skærm, vægt | 68 kg |
| Bredde | 1955,6 mm |
| Dybde | 87,1 mm |
| Højde | 1174,3 mm |
| Vægt | 68 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 2095 mm |
| Pakkedybde | 185 mm |
| Pakkehøjde | 1265 mm |
| Pakkevægt | 82,7 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Antal lyspenne | 4 |
| Lyspen | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | -20 - 60% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Godkendelser
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, EPEAT, REACH (RoHS), EPEAT |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Ja |
Sensorer
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Bevægelsessensor | Ja |
Tekniske detaljer
| Lydindgang (mini-jackstik) | Ja |
| Brugerkontrol | personalization (theme, wallpaper, auto loop, screensaver), display (backlight, image mode, brightness, contrast, saturation, Hue, sharpness, colour temp., eye protection mode, energy saving, HDMI range), sound (volume direct, max volume, equalizer, balance, sound mode, bass, treble), general (radial menu, side menu bar, gesture interaction, screen recorder, free annotation), device (microphone, camera (external), speaker, NFC, CEC, ambient light sensor, stylus pen pickup sensor, PIR motion sensor), input settings (source lost detection, auto source switch, auto wakeup, OPS boot with system, power on source, rename input setting), system (power status, build version), admin (menu lock, system security, meeting mode, screen share, HDMI Mode, wake On Lan), applications (network & internet, connected devices, apps, notifications, storage, sound & vibration, display, wallpaper, accessibility, security & privacy, location, safety & emergency, passwords & accounts, digital wellbeing & parental controls, Google, system, about device) |
| Compliance-certifikater | CB, CE, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, WEEE |
| Garantiperiode | 5 År |
| OPS slot | Ja |
| Afspilningsmedie | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT, ErP, EPEAT Bronze |
Andre funktioner
| Bluetooth | Ja |
| Lydudgang | Mini jack |
| Hurtig start guide | Ja |
| Lydindgang | Mini jack |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Bluetooth-version | 5.0 |