AOC Skærm
27" - IPS - 144 Hz - 4 ms - 1x HDMI - Sort - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.603,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.573,-
DKK
(1.258,40 ekskl. moms)
Funktioner
| Skærmoverflade | Antiglare |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23°, -5 - 21° |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 21 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 616 mm |
| Dybde (med stativ) | 205,6 mm |
| Højde (med stativ) | 447,4 mm |
| Bredde (uden stativ) | 616 mm |
| Dybde (uden stativ) | 36,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 358,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,14 kg |
| Vægt (uden stativ) | 2,86 kg |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
Display
| Skærm diagonal | 27 tommer |
| Paneltype | IPS |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 20000000:1 |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 108,79 ppi |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| sRGB-dækning (typisk) | 118,5% |
| Farveskala DCI-P3 | 92,1% |
| Adobe RGB dækning | 87,7% |
| Responstid | 4 ms |
| Svartid (MPRT) | 0,5 ms |
| Type af baggrundslys | WLED |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 144 Hz |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 230 kHz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |