NZXT C-Series C750 strømforsyning - 750W 80 PLUS Bronze
ATX12V 2.4/ EPS12V 2.92 - Mat sort
Opgradere til sleeved kabler
=
1.006,-
DKK
(804,80 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 115 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V) | 10 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 220V) | 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 12,5 A |
| Effektivitet | 88,97% |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Strømkabellængde SATA | 150,500 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 150,500 mm |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.53 |
| EPS-version | 2.92 |
| Støjniveau | 39,92 dB |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilatorhastighed | 2160 - 2640 rpm |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Belysning | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, UKCA, WEEE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 86 mm |
Tekniske detaljer
| Bæredygtige teknologier og materialer | Steel, PCB, plastic |
Logistik data
| Garantiperiode | 3 År |