Corsair HXi Series HX1500i - strømforsyning - 1500W
80 Plus Platinum - ATX
Opgradere til sleeved kabler
=
2.598,-
DKK
(2.078,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 1500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 15 - 9 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1500 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 17,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 125 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3,5 A |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 61 cm |
| Antal SATA strømstik | 8 |
| Antal PATA strømstik | 6 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 5 |
| Antal EPS-stik | 2 |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Vægt & størrelser
| Vægt | 5,26 kg |