Chieftec ECO Series GPE-700S strømforsyning - 700W
ATX12V 2.3
Opgradere til sleeved kabler
=
902,-
DKK
(721,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 700 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 6.3 A |
| Strøm faktor | 0,9 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 630 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 22 A |
| Maks. udgående strøm (+12 V1) | 52,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 85% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding, Overbelastning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 40 cm |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 1 |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | PS/2 |
| ATX-version | 2.3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 86 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Husets farve | Sort |