ASUS TUF-GAMING-650B strømforsyning - 650W 80 PLUS Bronze
ATX12V / EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
=
923,-
DKK
(738,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 650 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm | 25 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 612 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 9,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 51 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| Strømkabellængde SATA | 400 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| Strømkabellængde PCI Express | 60 cm |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 80 cm |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 13,5 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 2,06 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 2,75 kg |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |