MSI A520M-A PRO
bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD A520
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processor sokkel | Stik AM4 |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 3000 Series |
| Maksimalt antal SMP-processorer | Ja |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 1866,2133,2400,2667,2800,2933,3000,3066,3200,3466,3600,3733,3866,4000,4133,4266,4400,4600 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
Lagring controllers
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | PCI Express 3.0, SATA |
| Antal understøttede HHD'er | 5 |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 10 |
Grafik
| On-board grafikkort | Nej |
| Maksimal opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Antal understøttede skærme | 2 |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | Ja |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| Stik til frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 2 |
| Indbrudsttik til kabinet | Ja |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Antal DVI-D-porte | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | Nej |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | AMD A520 |
| Lydchip | Realtek ALC892 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Produktfarve | Sort |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Antal monteringshuller | 8 |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | Ja |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | Ja |
| Antal M.2 (M) slots | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 236 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Højde | 60 mm |
Andre funktioner
| Vægt | 698 g |