Produkt nr: F-120MMPWMFAN
EAN: 5713552021571
Varenummer: F24935649
billigst-pricerunner
FG 120mm PWM Kabinet køler Blæser (600
Producent: Føniks
Produkt nr: F-120MMPWMFAN
EAN: 5713552021571
Varenummer: F24935649
På lager - forsendelse samme hverdag, ved bestilling inden kl. 16.00
(103,20 ekskl. moms)
Producent: Føniks
Produkt nr: F-120MMPWMFAN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
FG 120mm PWM blæser – præcis kontrol over kølingen
Det er vigtigt at holde temperaturen i din computer nede, så den ikke overopheder. Den nemmeste og klart billigste måde at gøre dette på, er med en effektiv blæser – og her er FG 120mm PWM blæsere et oplagt valg.
Denne sorte blæser køler din computer ned på effektiv vis, så du selv i de varme sommermåneder ikke behøver bekymre dig om, hvorvidt PC'en kommer til at overophede. Og bare rolig, FG 120mm PWM blæsere er brugervenlige og nemme at montere og de holder i utroligt lang tid.
Det er dog PWM-teknologien, der virkelig gør denne FG blæser til noget for sig. Denne teknologi hjælper med at styre blæserens hastighed, så den kun yder det nødvendige. Dette gør FG 120mm PWM blæsere energieffektive, samtidig med at de støjer mindre, fordi de ikke altid behøver at køre for fuld blæs.
Så hvad venter du på? Hold computeren kølig og bestile dine FG 120mm PWM blæsere i dag. Det er din genvej til præcis kontrol over kølingen i din PC.
Specifikationer:
Farve:  Sort
Blæser diameter:   120 mm
Blæser højde:   25 mm
Blades:  9pcs
Rated Voltage:  12V
Strømforbrug:   3.4W
Omdrejningshastighed:   600-1400 rpm
Luftstrøm:  73+-10% cfm
Stik:  4-pins blæser stikforbindelse
Egenskaber:  PWM (pulse-width-modulation) support
Lufttryk:  2,86 mm+-10%