D-Link DWR-933
mobilt hotspot - 4G LTE
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ingen |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Ikke tilgængelig |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G | Ja |
| 3G | Ja |
| 3G standard | DC-HSDPA, HSPA, HSPA+, WCDMA |
| 4G standard | LTE |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Hukommelseskortstik | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 64 GB |
Administrationsfunktioner
| WPS trykknap | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2, WPS |
| Firewall | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
Protokoller
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bærbar router |
Godkendelser
| Certificering | BSMI, RoHS |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Udgangsspænding | 5 V |
| Udgangsstrøm | 1 A |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2800 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 16 t |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Højde | 14 mm |
| Bredde | 105 mm |
| Vægt | 140 g |
| Dybde | 64 mm |
Emballeringsdata
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |