Cudy WR1500 trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1201 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 1201 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3-PSK |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| NAT-funktionalitet | Port Forwarding, UPnP, DMZ |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Status |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Systemkrav
| Understøttet browser | Edge, Firefox, Chrome, Safari |
Vægt & størrelser
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 117 mm |
| Højde | 35 mm |
Emballeringsdata
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |