CTOUCH Riva D2 Interaktivt whiteboard 165,1 cm (65") 3840 x 2160 pixel Berøringsskærm Sort USB
Display
| Skærm diagonal | 165,1 cm (65") |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Paneltype | TFT |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 5000:1 |
| Responstid | 8 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Berøringsskærmstype | Infrarød |
| Antal simultane touchpunkter | 20 |
| Berøringsopløsning | 32768 x 32768 pixel |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Pixel pitch | 0,372 x 0,372 mm |
| Skærmglastykkelse | 3 mm |
| Hårdhed | 7H |
| Nøjagtighed touch | ±1 mm |
Computersystem
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 11 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A55 |
| Processorkerner | 4 |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| RAM kapacitet | 4 GB |
| Grafikadapter familie | ARM |
| Grafikadapter | Mali-G52 MP2 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 50 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Projektør
| Indbygget projektor | Ingen |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 2.0 Type-B berøringsporte | 2 |
| Antal USB type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| OPS slot | 1 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
Ergonomisk
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 600 x 400 mm |
| Strømkabellængde | 3 m |
Præstation
| Sensor for omgivende lys | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 96 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1491 mm |
| Dybde | 85 mm |
| Højde | 885 mm |
| Vægt | 38,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1615 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 1000 mm |
| Pakkevægt | 46 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| USB-kabellængde | 3 m |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, USB, USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Lyspen inkluderet | Ja |
| Stylus pen type | Passiv |
| Antal lyspenne | 2 |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, UKCA, WEEE |