Newland MT93 Megattera Pro
terminal til indsamling af data - 64 GB
Display
| Skærm diagonal | 14 cm (5.5") |
| Skærmopløsning | 720 x 1440 pixel |
| Berøringsskærmstype | Kapacitiv |
| Berøringsskærm | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Flash-hukommelse | 64 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Processor
| Processorfrekvens | 2,2 GHz |
| Antal kerner | 8 |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Intern modem | Ja |
| SIM-korttype | NanoSIM + NanoSIM |
| Datanetværk | 2G, 3G, 4G |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
GPS ydelse
| Assisteret GPS (A-GPS) | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Autofokus | Ja |
| Indbygget flash | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Højttalere | Ja |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Stregkodelæser | Ja |
| RFID-læser | Ja |
| Scanner type | 1D/2D |
| Understøtter matrix (2D) stregkoder | Code 39, Data matrix, PDF417, QR Code |
| Vibrationsalarm | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Stødsikker | Ja; 1,5 cm |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| Certificering | CE RED, FCCID, RoHS, IEC6247 |
Software
| Operativsystem installeret | Android |
| Medfølgende software | Ndevor, SOTI, Airwatch |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Batterispænding | 3,85 V |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 2 A |
Vægt & størrelser
| Vægt | 277 g |
| Bredde | 74 mm |
| Dybde | 159 mm |
| Højde | 15,9 mm |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Tekniske detaljer
| Elektrostatisk afladning (ESD) beskyttelse (kontakt) | 8 kV |
| Elektrostatisk afledningsbeskyttelse (ESD) (luft) | 15 kV |
| Tastatur antal taster | 10 |