Lenovo Idea Tab Pro ZAE5
tablet - Android 14 eller senere - 256 GB - 12.7"
Display
| Skærm diagonal | 32,3 cm (12.7") |
| Skærmopløsning | 2944 x 1840 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Paneltype | LTPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| HD-type | 3K |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
Processor
| Processorproducent | MediaTek |
| Processorserie | Mediatek |
| Processormodel | Dimensity 8300 |
| Processorkerner | 8 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 12 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 256 GB |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Lagermedie | UFS |
Grafik
| Grafikadapter familie | ARM |
| Grafikadapter | Mali-G615 MC5 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Højttalereffekt | 1 W |
Kamera
| Bagkamera type | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | Ikke understøttet |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WWAN | Ikke installeret |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
Design
| Farvenavn | Luna Grey |
| Enhedstype | Mobil tablet |
| Formfaktor | Skifer |
| Produktfarve | Grå |
Præstation
| GLONASS | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| Galileo | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Placering af position | Ja |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Software
| Platform | Android |
| Operativsystem installeret | Android 14 |
Batteri
| Batteri medfølger | Ja |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 10200 mAh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5~11 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 4,5 A |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 291,8 mm |
| Dybde | 189,1 mm |
| Højde | 6,9 mm |
| Vægt | 620 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR,RoHS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |