DELL Bærbar - 14" - 16 GB - 512 GB - AMD Ryzen AI 7 PRO - AMD Radeon 860M - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Produkttype | Mobil workstation; Mobil workstation |
| Formfaktor | Muslingeskal; Muslingeskal |
| Certificeret renoveret | Nej |
Andre funktioner
| Farveområde | 45 % |
Processor
| Processorproducent | AMD; AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen AI 7 PRO; Ryzen AI 7 PRO |
| Processormodel | 350; 350 |
| Processorkerner | 8; 8 |
| Processortråde | 16; 16 |
| Processor boost frekvens | 2 GHz; 2 GHz |
| Processor-cache | 16 MB; 16 MB |
| Processorgeneration | AMD Ryzen AI PRO 300 Series |
| Processor base power | 28 W |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5 GHz |
Præstation
| Bundkort chipsæt | AMD SoC |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM; LPDDR5X-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelse form faktor | On-board; on-board |
| Hukommelseskanaler | Dual-channel |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Nej |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 8000 MT/s; 8000 MT/s |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 860M; AMD Radeon 860M |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0; PCIe 4.0 x4, NVMe |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 2280 |
| NVMe | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN-controller model | MediaTek MT7925 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth | Ja |
Dataoverførsel
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 2882 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2 |
| PowerShare | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 65 W; 100 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Lydchip | Realtek ALC3329 |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1790,00 g; 1,79 kg |
| Bredde | 313 mm |
| Dybde | 227,3 mm |
| Højde (bagside) | 1,89 cm |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
Batteri
| Batterikapacitet | 72 Wh; 72 Wh |
| Antal battericeller | 4 |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
Neural processor-enhed (NPU)
| NPU-ydeevne op til | 50 TOPs |
Sikkerhed
| Ja |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 2,07 MP |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
Display
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Display respons stigning/fald | 35 ms |
| Pixeltæthed | 162 ppi |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1; 45:1 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 300 cd/m² |
| Paneltype | WVA |
| HD-type | Full HD+; Full HD+ |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| RGB-farverum | NTSC |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærm diagonal | 14 tommer |