DELL Bærbar - 14" - 32 GB - Intel Core Ultra 7 - 140V - Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel
Magnetit - 8 kerner
Processor
| Processorserie | Intel Core Ultra 7; Core Ultra 7; Core Ultra 7 |
| Processormodel | 268V; 268V; 268V |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,2 GHz |
| Processor boost frekvens | 5 GHz; 5 GHz; 5 GHz |
| Processorkerner | 8; 8; 8 |
| Performance-kerner | 4; 4; 4 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 4 |
| Processor-cache | 12 MB; 12 MB; 12 MB |
| Processortråde | 8; 8; 8 |
| Processorproducent | Intel; Intel |
| Processorfrekvens | 2,2 GHz; 2,2 GHz |
| Effektive kerner | 4; 4 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost; Intel AI Boost; Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 48 TOPs; 48 TOPs; 48 TOPs |
| Samlet processorydelse op til | 118 TOPs; 118 TOPs |
| Copilot+ PC | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB; 32 GB; 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X SDRAM; LPDDR5X; LPDDR5X SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board; On-board; On-board |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 8533 MT/s; 8533 MT/s |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MT/s |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 2230; M.2 2230 |
| SSD-hukommelsestype | TLC; TLC; TLC Class 35 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe; PCIe 4.0 NVMe |
Grafik
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Arc; Intel Arc Graphics |
| On-board grafikkort, model | 140V; Intel Arc Graphics 140V; Intel Arc Graphics 140V |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 8 MP; 8 MP; 8 MP |
| 0,23 MP | |
| Front kamera | Ja |
| Video capture hastighed | 30 fps |
Højttalere
| Lydsystem | Wave MAXXAudio Pro; Wave MAXXAudio Pro |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4; 4; 4 |
| Antal mikrofoner | 2; 2; 2 |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Pegeredskab | Collaboration touchpad, mini LED backlit, zero-lattice keyboard, Copilot key |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Bluetooth | Ja; Ja; Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB4-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1; 1; 1 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| Antal USB4 Gen 2x2-porte | 2; 2 |
| Wi-Fi | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3; 3; 3 |
| Batterikapacitet | 60 Wh; 60 Wh; 60 Wh |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2,0 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 311,2 mm; 311,2 mm |
| Dybde | 216,7 mm; 216,7 mm |
| Højde | 17,95 mm; 17,95 mm |
| Vægt | 1,14 kg; 1,14 kg |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Windows 11 Pro |
Design
| Berettigelse til Intel® vPro™ platform | Ja; Ja |
| Produktfarve | Magnetit; Magnetite |
| Husmateriale | 90% recycled magnesium |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Gold; ENERGY STAR, EPEAT Gold, EPEAT Climate+; ENERGY STAR, EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
Billedsensor
| Synsvinkel, horisontal | 85 °; 85° |
| Synsvinkel, vertikal | 85 °; 85° |
Video
| Videoopløsninger | 2560 x 1440 |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 in); 14 tommer; 14 tommer |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Farveområde | 100%; 100%; 100% sRGB |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Display respons stigning/fald | 35 ms; 35 ms |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Pixel pitch | 0,157 mm |
| Pixeltæthed | 162 ppi; 162 ppi |