Avigilon Netværksovervågningskamera
100 - IP66, IP67 - microSDHC, microSD, microSDXC
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 1,8"; 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
| Sensortype | CMOS; progressive scan |
| Progressiv scanning | Ja |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 1,4 mm; 1,4 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 2,0 |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 182°; 182° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 182°; 182° |
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
Video
| Maksimal opløsning | 2048 x 2048 pixel; 2048 x 2048 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 2304 x 928; 720 x 720, 512 x 512, 384 x 384 |
| Billedhastighed | 25/30 fps; 30 fps |
| Video komprimeringsformater | H.264 HDSM SmartCodec, H.265 HDSM SmartCodec, Motion JPEG |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Funktioner
| Understøttede videostreaming opløsninger | 720 x 720, 512 x 512, 384 x 384 |
| 8 MP |
Præstation
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Automatic, Manual |
| Forbindelsesteknologi | 100 |
| Certificering | UL, cUL, CE, ROHS, RCM, UKCA, KC, BIS, NOM; UL, cUL, CE, ROHS, RCM, UKCA, KC, BIS, NOM, NEMA 4X |
| Alarmindgang/-udgang | Ja; Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | Password protection, HTTPS encryption, digest authentication, WS authentication, user access log, 802.1x port based authentication, FIPS 140-3 level 3 with onboard TPM, Signed and encrypted firmware, Secure Boot; Password protection, HTTPS encryption, digest authentication, WS authentication, user access log, 802.1x port based authentication, FIPS 140-3 level 3 with onboard TPM, Signed and encrypted firmware, Secure Boot |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 17 m |
Lyd
| Prøvetagningshastighed | Opus, G.711 PCM 8 kHz |
| Understøttede lydformater | Opus, G.711 PCM 8 kHz |
Porte & Grænseflader
| Mikrofonindgang | Ja; Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100 Mbit/s |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | IEEE 802.3af Class 3; Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 12 W; 26 W |
Vægt & størrelser
| Diameter | 145,5 mm |
| Højde | 71,3 mm; 145,5 x 145,5 x 71,3 mm |
| Vægt | 832,000 g; 832 g |
| Vægt (med vægplade) | 0,917 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C; -40 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C; -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 100 %; 0 - 100% |
Design
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67; IP66, IP67 |
| IK kode | IK10; IK10 |
| Monteringstype | Surface mount |
| Produktfarve | RAL 9002 |
Lagring
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 1 TB |
| Kompatible hukommelseskort | microSDHC, microSD, microSDXC |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Instrument
| Dynamisk interval | 120 dB |
Panoramakamera
| 0,1 |
Godkendelser
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC Title 47 CFR Part 15 SubPart B, EN 55032, EN 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 55035, EN 61000-6-1, EN IEC 63000 |