NETGEAR RAX10
trådløs router - Wi-Fi 6 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1800 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 600 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 1200 Mbit/s |
| Modulation | 256-QAM, 1024-QAM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n |
Mobilt netværk
| 4G | Ingen |
| 3G | Ingen |
| 5G | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES, WPA3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Indikatorlampe | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 3 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
Systemkrav
| Understøttet browser | Microsoft® Internet Explorer® 11 or higher, Microsoft Edge, Google Chrome™ 55 or higher, Firefox® 45 or higher, Safari® 10 or higher |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Dybde | 184 mm |
| Vægt | 500 g |
| Bredde | 236 mm |
| Højde | 57 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 203 mm |
| Pakkedybde | 270 mm |
| Pakkehøjde | 110 mm |
| Pakkevægt | 1,14 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |