NETGEAR Nighthawk EX7000
WiFi-rækkeviddeforlænger - Wi-Fi 5
Præstation
| Type | Netværksgentager |
| Dataoverførselshastighed | 1900 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| WPS trykknap | Ja |
Antenne
| Antenner, antal | 3 |
| Antenne type | Ekstern |
Netværk
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 1900 Mbit/s |
| Modulation | PSK |
| Båndbredde | 5 GHz |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2-PSK |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Plast |
| Monteringstype | Bord/Væg |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 252 mm |
| Dybde | 174 mm |
| Højde | 31 mm |
| Vægt | 654 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |