NET CAMERA 5MP PT IR DOME/H5D-5F DAHUA
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | CE |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Skrivebord |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Husmateriale | Plast |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 86° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 46° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 104° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 90° |
| Panoreringsområde | 0 - 349° |
| Kamera lukker type | Elektronisk |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 3.6 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 10 m |
| LED type | IR |
| Antal lysende LED | Ja |
Video
| Maksimal opløsning | 2880 x 1620 pixel |
| Samlet antal megapixels | 5 MP |
| Understøttede videoformater | H.265 |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 360, 2880 x 1620 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Ja |
| Bit-rate | 40 kbps – 4096 kbps |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Voice codecs | G.711a |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (typisk) | 1,9 W |
| Strømforbrug (maks.) | 4 W |
| DC udgangsspænding | 5 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80,9 mm |
| Dybde | 80,9 mm |
| Højde | 125,7 mm |
| Vægt | 233 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |