Bosch Netværksovervågningskamera
IP66 - 30 m - Hvid - microSD card slot
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 2,8"; 25,4 / 2,8 mm (1 / 2,8 in) |
| Sensortype | CMOS; CMOS |
| Antal sensorer | 2 |
| Antal effektive pixels (HxV) | 1920 x 1080 pixel |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Billedhastighed | 30 fps; 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG; H.264, MJPEG, H.265/HEVC |
| Video intelligent analysering | Ja; Ja |
| Videostreaming | Ja |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 3,3 - 10,2 mm; 3,3 - 10,2 mm |
| Objektivtype | Varifokal |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 106 - 31,2°; 106-31,2° |
| Minimumsbelysning | 0,06 lx; 0 Lux |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 55,2-17,5° |
| Hvidbalance | 2000-10000 |
| Antal områder med Privacy-maskering | 8 |
Præstation
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | ICR; Auto, Color, Monochrome |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
Nattesyn
| Nattesyn, afstand | 30 m; 30 m |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja; 10/100BASE-T |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, UDP, TCP, HTTP, HTTPS, RTP/RTCP, IGMP V2/V3, ICMP, ICMPv6, RTSP, FTP, ARP, DHCP, APIPA, NTP, SNMP V1/V3, DNS, DDNS, SMTP, iSCSI, UPnP, DiffServ, LLDP, SOAP, CHAP, Digest authentication |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | IEEE 802.3af; Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 15 W; 7,6 W |
| Strømforbrug (typisk) | 4,2 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C; -30 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -50 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Produktfarve | Hvid; RAL 9003 |
| Husmateriale | Plast |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66; IP66 |
| IK kode | IK10; IK10 |
| Monteringstype | Loft/væg; Surface |
| Oprindelsesland | Thailand |
Lagring
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD; MicroSDHC, MicroSDXC, MicroSD |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 2 TB |
Processor særlige funktioner
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | TPM |
Vægt & størrelser
| Bredde | 168 mm |
| Dybde | 156 mm |
| Højde | 143 mm; 111 mm |
| Diameter | 137 mm |
| Vægt | 789,5 g |
Lyd
| Sensitivitet | 0,06 lx |
| Signal/støjforhold | >55 dB |
Instrument
| Dynamisk interval | 120 dB |
Display
| Opløsning | 2 MP |