Multibrackets M Basic stativ
justerbare dobbelte arme - for 2 LCD displays - gasfjedr, dobbeltstacket pol - sort
Montering
| Maksimal vægtkapacitet | 18 kg |
| Minimal skærmstørrelse kompatibilitet | 38,1 cm (15") |
| Antal understøttede skærme | 2 |
| Maksimal skærmstørrelse kompatibilitet | 76,2 cm (30") |
| Montering | Klemme/strømpe |
| Monteringstype | Skrivebord |
| Montering interface kompatibilitet (min.) | 75 x 75 mm |
| Montering interface kompatibilitet (maks.) | 100 x 100 mm |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Skrivebord tykkelse (min) | 1 cm |
| Skrivebord tykkelse (maks.) | 8,5 cm |
Ergonomisk
| Højdejustering | Ja |
| Højdejusteringstype | Gasfjeder |
| Højdejusteringsområde | 170 - 505 mm |
| Justerbar dybde | Ja |
| Rotation | Ja |
| Rotationsvinkel | 360° |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
Design
| Husmateriale | Aluminium, Stål |
| Produktfarve | Sort |
| Nem at installere | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 6,18 kg |
| Aluminiumindhold (vægt) | 3,3 kg |
| Stålindhold (vægt) | 2,88 kg |
| Andet metalindhold (vægt) | Nej |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 570 mm |
| Pakkedybde | 465 mm |
| Pakkehøjde | 116 mm |
| Pakkevægt | 7,25 kg |
Tekniske detaljer
| Vægt af plastemballage | 250 g |
| Vægt af papir/papemballage | 820 g |
| 3 | 6,18 kg |