Samsung Odyssey OLED G8 S34DG850SU skærm - 34" - AMD FreeSync Premium Pro - 0,03ms
UWQHD 3440x1440 ved 175Hz
Produktdatablad
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| LED-baggrundsbelysning | Nej |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 175 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 80 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,7 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
Multimedie
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
| Adaptive Sound Pro | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sølv |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -3 - 3° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 20° |
| Skærmvisning (OSD) | Nej |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 42 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 48 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 42 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 180 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 813,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 192,8 mm |
| Højde (med stativ) | 522,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 813,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 128,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 363,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,5 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 948 mm |
| Pakkedybde | 456 mm |
| Pakkehøjde | 185 mm |