Samsung Odyssey Neo G9 S57CG954NU skærm - Quantum Mini LED - 57" - AMD FreeSync Premium Pro - VA - 1ms
Dual UHD 7680x2160
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 57" |
| Skærmopløsning | 7680 x 2160 pixel |
| HD-type | Dual UHD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | QLED |
| Paneltype | VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | Mini-LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 420 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Optimering af opdateringshastighed | Ja |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 144 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 95% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Omgivende belysningstype | Core Sync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spilfunktioner | Super Arena Gaming UX |
| Spiltilstand | Ja |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Hvid |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 120 mm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 10° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 59 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 207 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 59 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 300 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1590396 |
| Årligt energiforbrug | 86 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1327.5 mm |
| Dybde (med stativ) | 499.6 mm |
| Højde (med stativ) | 601 mm |
| Vægt (med stativ) | 19 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1327.5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 338.4 mm |
| Højde (uden stativ) | 429.5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 15.4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1455 mm |
| Pakkedybde | 557 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |