Philips Evnia 8000 49M2C8900L skærm - 49" - AMD FreeSync Premium Pro, AMD Adaptive-Sync - 0,03ms
Dual Quad HD 5120x1440
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 124,2 cm (48.9") |
| Skærmopløsning | 5120 x 1440 pixel |
| HD-type | Dual QHD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1000 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Pixeltæthed | 108,77 ppi |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 144 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 119,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,9 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 124,3 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black |
| DDC/CI | Ja |
| Overfladehårdhed | 2H |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 153,1% |
| NTSC-dækning (typisk) | 127,4% |
| Adobe RGB dækning | 125,2% |
| Farveskala DCI-P3 | 99% |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Omgivende belysningstype | 3-sidet |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery 3.0 |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 4 |
| Udgangseffekt (RMS) | 30 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lyddekodere | DTS |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Hvid |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2/2.3 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -20 - 20° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 65 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 85 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 156,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 3658 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1195 mm |
| Dybde (med stativ) | 359 mm |
| Højde (med stativ) | 544 mm |
| Vægt (med stativ) | 14 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1195 mm |
| Dybde (uden stativ) | 181 mm |
| Højde (uden stativ) | 369 mm |
| Vægt (uden stativ) | 10,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1290 mm |
| Pakkedybde | 475 mm |
| Pakkehøjde | 300 mm |
| Pakkevægt | 19,4 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB, USB Type-C til USB Type-C |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Indeholder ikke | Kviksølv, PVC/BFR |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X Windows 11/10/8.1/8 |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Lydforbedringsteknologi | DTS |
| Bashøjttaler | Ja |
| Billedforbedring | SmartImage game |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Højttalere | 7.5 W x 2 tweeters, 7.5 W x 2 woofers with airflow vents |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Delta E | 2 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 30000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |