Samsung KM24C-C
kiosk Celeron - flash 256 GB - LED 24"
Display
| Paneltype | ADS |
| Skærm diagonal | 61 cm (24") |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 250 cd/m² |
| HD-type | Fuld HD |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Kapacitiv |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 14 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,4 cm |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 75 Hz |
| Tågehastighed | 25% |
| Horisontal scanningsområde | 56 - 84,5 kHz |
| Farveområde | 72% |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Produktdesign | Kiosk design |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Lodret |
| Produktfarve | Hvid |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ingen |
| Facet bredde (bund) | 1,79 cm |
| Facet bredde (side) | 9,4 mm |
| Facet bredde (øverste) | 1,79 cm |
| Antirefleksskærm | Ja |
Præstation
| Formål | Kommerciel |
| Driftstimer (timer/dage) | 16/7 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 88 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,5 W |
Computersystem
| Computersystem | Ja |
| Computersystem type | System på chip (SoC) |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Celeron® |
| Intern hukommelse | 256 GB |
| Operativsystem installeret | Windows 10 IoT Enterprise |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 547,9 mm |
| Skærm, dybde | 48,8 mm |
| Skærm, højde | 334,4 mm |
| Skærm, vægt | 4,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 620 mm |
| Pakkedybde | 122 mm |
| Pakkehøjde | 419 mm |
| Pakkevægt | 5,7 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Godkendelser
| Certificering | Class A FCC (USA) Part 15, Subpart B KCC/EK (Korea) Tuner : KN32 / KN35 Tunerless : KN32 / KN35 CE (Europe) EN55032 : 2012 or 2015 EN55024:2010 or EN 55035:2017 VCCI (Japan) VCCI CISPR32:2016 CCC(China) GB/T9254-2008 GB17625.1-2012 BSMI (Taiwan) CNS13438 ( ITE EMI ) CNS14336-1 ( ITE Safety ) CNS15663 (RoHS) C-Tick (Australia) AS/NZS CISPR32:2015 GOST(Russia/CIS) ROCT CISPR 24-2013 ROCT CISPR 22:2005 |
Andre funktioner
| Sikkerhed | CB (Europe) : IEC60950-1/EN60950-1CCC (China) : GB4943.1-2011PSB (Singapore ) : PSB+IEC60950-1NOM (Mexico ) : NOM-001-SCFI-1993IRAM (Argentina ) : IRAM+IEC60950-1SASO (Saudi Arabia ) : SASO+IEC60950-1BIS(India) : IEC60950-1 / IS13252NOM(Mexico) : Tuner : NOM-001-SCFI-1993 Tunerless : NOM-019-SCFI-1998KC(Korea) : K 60950-1EAC(Russia) : EAC+IEC60950-1INMETRO(Brazil) : INMETRO+IEC60950-1BSMI(Taiwan) : BSMI+IEC60950-1RCM(Australia) : IEC60950-1/AS/NZS 60950-1UL(USA) : cUL60950 |