Samsung Odyssey G7 S32DG702EU skærm - LED baglys - 32" - AMD FreeSync Premium - Fast IPS - 1ms
4K UHD 3840x2160 ved 144Hz
Produktdatablad
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Højeste luminansforhold | 65% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Operativsystem installeret | Tizen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| ASC (Adaptive Sound Control) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 25° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 59 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 714,2 mm |
| Dybde (med stativ) | 263,5 mm |
| Højde (med stativ) | 583,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 714,2 mm |
| Dybde (uden stativ) | 73,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 418,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,8 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 796 mm |
| Pakkedybde | 517 mm |
| Pakkehøjde | 166 mm |