Samsung 27" LS27FG506EUXEN
2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG506EUXEN
EAN: 8806097817949
Varenummer: F25529738
billigst-pricerunner
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
Samsung 27" LS27FG506EUXEN
EU Energy Class E
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG506EUXEN
EAN: 8806097817949
Varenummer: F25529738
På lager - leveringstid: 1-2 hverdage, ved bestilling inden kl. 14.00
(1.333,60 ekskl. moms)
Produkt nr: LS27FG506EUXEN
Læs mere her
Hurtig respons og skarp billedkvalitet til gaming
180Hz opdateringshastighed og 1 ms GTG responstid
  • 180Hz opdateringshastighed sikrer ekstremt flydende billedskift i hurtige spil
  • 1 ms GTG responstid eliminerer ghosting og sikrer øjeblikkelig visuel respons
  • 2560 x 1440 pixels (QHD) giver højere billedskarphed end standard Full HD
  • IPS-panel med 99% sRGB leverer præcise farver og bredet betragtningsvinkler på 178°
  • HDR10-understøttelse øger kontrasten og detaljegraden i lyse og mørke områder
  • Højdejusterbar fod gør det muligt at optimere ergonomien med op til 10,5 cm justering
Fleksibel placering og installation
Skærmen kan placeres direkte på skrivebordet med den medfølgende sorte fod eller monteres på en arm via VESA 100 x 100 mm standarden. Den flade overflade og det sorte design passer ind i de fleste moderne gaming-setups. Med en lysstyrke på 300 cd/m² er den velegnet til rum med varierende lysforhold. Den er kompatibel med computere, der understøtter QHD-opløsning og høje opdateringshastigheder. Pakken indeholder en 27 tommer skærm med IPS-teknologi. Dette gør den velegnet til både gaming og produktivitet.
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
HD-type Quad HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype IPS
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 240 cd/m²
Responstid Ja
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16.7 millioner farver
Synlig størrelse, horisontal 59,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
Skærm diagonal (metrisk) 68 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
sRGB-dækning (typisk) 99%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync
Flimmerfri teknologi Ja
Spilfunktioner Super Arena Gaming UX
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
HDMI-version 2.0
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort ud-version 1.2
Udgang til hovedtelefoner Ja
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 10,5 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -92 - 92°
Drejelig Ja
Drejevinkel område -45 - 45°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -3 - 25°
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) E
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 21 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 36 kWh
Strømforbrug (typisk) 21 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 48 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 614 mm
Dybde (med stativ) 250,2 mm
Højde (med stativ) 517,8 mm
Vægt (med stativ) 4,1 kg
Bredde (uden stativ) 614 mm
Dybde (uden stativ) 45,7 mm
Højde (uden stativ) 361,8 mm
Vægt (uden stativ) 2,9 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 655 mm
Pakkedybde 488 mm
Pakkehøjde 114 mm