Philips Evnia 5000 27M2N5500 skærm - WLED - 27" - AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC - Fast IPS - 1ms,0.5ms
QHD 2560x1440
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Fast IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 170 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Responstid (hurtig) | 0,5 ms |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 108,79 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 280 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 144 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 230 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 144 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 93,5% |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| Adobe RGB dækning | 89% |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Hurtig opladning | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Strømforbrug (typisk) | 37,8 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 261 mm |
| Højde (med stativ) | 519 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,68 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614 mm |
| Dybde (uden stativ) | 60 mm |
| Højde (uden stativ) | 368 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,86 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 730 mm |
| Pakkedybde | 188 mm |
| Pakkehøjde | 478 mm |
| Pakkevægt | 9,32 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Indeholder ikke | Kviksølv, PVC/BFR |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X Windows 11/10 |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Adaptiv synkronisering | Ja |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Delta E | 2 |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Billedforbedring | SmartImage game |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |