Philips Brilliance B-line 240B7QPTEB skærm - WLED - 24" - IPS - 5ms
1920x1200 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 61,2 cm (24.1") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| HD-type | WUXGA |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Billedformat | 16:10 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 20000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | SmartContrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,27 x 0,27 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 51,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 32,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 83 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 56 - 76 Hz |
| Sync-on-green (SOG) | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 61,1 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Standard for farveskala | sRGB |
| 3D | Nej |
| Separat H/V-synkronisering | Ja |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering, Sync-on-green (SOG) |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| DVI-port | Nej |
| Antal HDMI-porte | 1,4 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1,2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal mini DisplayPorts | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Pc lydindgang | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
| Udgang DisplayPort | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -175 - 175° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 30° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 19 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 19 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 12,18 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | Nej |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 15,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 398389 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
| Relativ luftfugtighed | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 533 mm |
| Dybde (med stativ) | 257 mm |
| Højde (med stativ) | 549 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,57 kg |
| Bredde (uden stativ) | 533 mm |
| Dybde (uden stativ) | 57 mm |
| Højde (uden stativ) | 360 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,14 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 595 mm |
| Pakkedybde | 224 mm |
| Pakkehøjde | 520 mm |
| Pakkevægt | 9,25 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Lyd (3ˌ5 mm), DisplayPort, VGA |
| Fjernbetjening inkluderet | Nej |
| Brugervejledning | Ja |
| Medfølgende software | SmartControl |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, TCO |
| Indeholder ikke | PVC/BFR, Kviksølv |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Nej |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Ingen blinken | Ja |
| Anbefalet opløsning | 1920 x 1200 @ 60 Hz |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Billedforbedring | SmartImage |
| ECO-tilstand | Ja |
| USB-opladningsport | Ja |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 518 x 324 mm |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 70000 t |
| Medfølgende AC-adaptertype | LED, 1920 x 1200 @ 60 Hz |
Genbrug af data
| Samlet mængde af genanvendelige materialer | 85% |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |
| Genbrugsplast | 85% |