ASUS VA27UQSB skærm - LED baglys - 27" - AMD Adaptive-Sync - IPS - 5ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,155 x 0,155 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 160 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 40 - 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 99% |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 30 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1926232 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 226,3 mm |
| Højde (med stativ) | 517,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613 mm |
| Dybde (uden stativ) | 47 mm |
| Højde (uden stativ) | 365 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,48 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 687 mm |
| Pakkedybde | 171 mm |
| Pakkehøjde | 516 mm |