AOC G4 Q27G4SRU computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort, Rød
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | Fast IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 450 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Svartid (MPRT) | 0,3 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 320 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 108,8 ppi |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 450 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 300 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,58 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| sRGB-dækning (typisk) | 124,2% |
| Adobe RGB dækning | 92,5% |
| Farveskala DCI-P3 | 96,2% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Rød |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort ud-version | 1.4 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 21° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 26 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 207,7 mm |
| Højde (med stativ) | 516 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,11 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 52,6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,17 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 730 mm |
| Pakkedybde | 139 mm |
| Pakkehøjde | 455 mm |