Dell P2421 skærm - LED baglys - 24.1" - IPS - 5ms,8ms
WUXGA 1920x1200 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.741,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.711,-
DKK
(3.768,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 61,2 cm (24.1") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| HD-type | WUXGA |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,27 x 0,27 mm |
| Pixeltæthed | 94 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 51,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 32,4 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 61,1 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ingen |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 14,8 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 42 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 120 - 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344245 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 5000 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 531 mm |
| Dybde (med stativ) | 166 mm |
| Højde (med stativ) | 500,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 531 mm |
| Dybde (uden stativ) | 44,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 349,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
| Facet bredde (side) | 6,3 mm |
| Facet bredde (øverste) | 6,3 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,92 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 167 mm |
| Pakkedybde | 608 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |
| Pakkevægt | 7,3 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DVI, DisplayPort, USB Type-C til USB Type-C, VGA |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
CO2-aftryk
| Kulstofudledning, energiforbrug (kg CO2e) | 105 |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 475 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 2,19 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 370 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 38,2 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 329,96 |
| Samlet kulstofudledning, standardafvigelse (kg CO2e) | 96 |
| PAIA-version | 1.2.6, 2020 |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |