Lenovo ThinkCentre M75t Gen 5 AMD Ryzen™ 7 8700G 32 GB DDR5-SDRAM 1 TB SSD Tower PC Sort
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 7 |
| Processormodel | 8700G |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 16 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | AMD |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 780M |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | Tower |
| Volumen | 13,6 L |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Lydchip | Realtek ALC623-CG |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Antal højttalere | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyning | 260 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Godkendelser
| Certificering | TCO,RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 296 mm |
| Højde | 346 mm |
| Vægt | 5,9 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |