LENOVO ThinkCentre M70s G6 Intel Core Ultra 5 225T 16GB 512GB SSD W11P TopSeller
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 5 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel | 225 |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 10 |
| Processor boost frekvens | 4,9 GHz |
| Performance-kerner | 6 |
| Effektive kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,9 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4,4 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 3,3 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 2,7 GHz |
| Processor-cache | 20 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maksimal turbokraft | 121 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Samlet processorydelse op til | 23 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 13 TOPs |
| GPU-ydeevne op til | 4 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 6 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | SFF |
| Farvenavn | Black |
| Volumen | 8,2 L |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel Q870 |
| Lydchip | Realtek ALC623-CG |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Antal højttalere | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Strømstyring
| Strømforsyning | 260 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR,TCO,RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 92,5 mm |
| Dybde | 299,7 mm |
| Højde | 339,5 mm |
| Vægt | 5,1 kg |
Emballage indhold
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Mus inkluderet | Ja |
| Tastatur inkluderet | Ja |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |