Lenovo IdeaCentre Mini 01Q8X10 91B6000WGF
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processorserie | Snapdragon |
| Processormodel | X1-26-100 |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| NPU-ydeevne op til | 45 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 8448 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Qualcomm |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Qualcomm Adreno |
| On-board grafikkort, model | Qualcomm Adreno GPU |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Farvenavn | Luna Grey |
| Volumen | 1 L |
| Produktfarve | Grå |
Præstation
| Lydchip | Qualcomm WCD9385 |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Produkttype | Mini PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
| Medfølgende software | Lenovo AI Now |
Strømstyring
| Strømforsyning | 150 W |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR,TCO,RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 195 mm |
| Dybde | 191 mm |
| Højde | 42,6 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |