Optoma ML1080
DLP-projektor - kort kast - bærbar - hvid
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 1524 - 2540 mm (60 - 100") |
| Projiceringsafstand | 1594 - 2657 m |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| Projektor lysstyrke | 1200 LED-lumen; 550 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Ensartethed | 90% |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 140 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 240 Hz |
| Farveområde | 105% |
| Trapezkorrektion, horisontal | -40 - 40° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Fokus | Automatisk |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Fastgjort |
| Throw-forhold | 1.2:1 |
| Forskydning | 100% |
Video
| Full HD | Ja |
| 3D | Nej |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 2 |
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 2 |
| Lyd (L, R) indgang | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| DVI-port | Nej |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Nej |
Funktioner
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 24 dB |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 28 dB |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP5X |
| Sikkerhedsadvarsel | Kensington Lock |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 3 W |
| Antal indbyggede højttalere | Ja |
Design
| Markedspositionering | Bærbar |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
| Ingen tungmetaller | Ja |
Display
| Indbygget skærm | Nej |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/batteri |
| Strømforbrug (typisk) | 57 W |
| Strømforbrug (standby) | 32 W |
Leverandørfunktioner
| Varekode | 8528620000 |
| Anbefalet køn | Ethvert køn |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 157 mm |
| Dybde | 135 mm |
| Højde | 68 mm |
| Vægt | 1 kg |
| Pakkebredde | 400 mm |
| Pakkedybde | 340 mm |
| Pakkehøjde | 168 mm |
| Pakkevægt | 2,2 kg |
Logistik data
| Antal pr. pakke | Ja |